Rejon - Poznań

Klasztor Karmelitów Bosych

ul. Działowa 25,
Poznań

Lider

Zbigniew Żołądek

Liczba członków

15

Rejon MSR Poznań

W 2017 roku podjęliśmy decyzję o założeniu wspólnoty MSR w Poznaniu. Od tego czasu spotykamy się w każdą drugą środę miesiąca o godzinie 18:00 w Klasztorze oo. Karmelitów na ul. Działowej. Zaczynamy Mszą świętą a na następnie zapraszamy na spotkania z prelekcją i dyskusją. Aktywnie współdziałamy z poznańskimi Karmelitami, którzy są dla nas wsparciem duszpasterskim. Wymagająca karmelitańska duchowość ucząca medytacji i słuchania jest częścią naszej formacji. Głównym naszym kierunkiem działania jest służba, modlitwa, praca i sport. W MSR chcemy być zaangażowanymi facetami, niebojącymi się podejmować życiowych wyzwań, stale pracującymi nad swoim rozwojem. Tworzymy projekty takie jak: "Sport w MSR" , "MSR'owy tata", "Facet z MSR'u" , „Wolontariat” i wiele innych.   Projekty mają poszerzać naszą wiedze, umiejętności i możliwości. Są również elementami pracy nad jakością relacji w związkach, które chcemy tworzyć i w których żyjemy.

Koordynujemy na terenie Wielkopolski projekt Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. EDK jest dla nas prawdziwym wyzwaniem, w którym realizujemy swoją pasję przez pracę, zaangażowanie i modlitwę. Dołączając do nas, możesz prać udział w globalnym przedsięwzięciu będącym jedną z najdynamiczniej rozwijających się inicjatyw w Kościele Katolickim w Europie.

Zapraszamy do Poznania facetów wymagających dużo od siebie i otwartych na rozwój. Bo my na co dzień żyjemy wyzwaniami! :)