Rejon - Kraków

Kościół św. Józefa

Zamoyskiego 2,
Kraków

Lider

Tomek Telega

Liczba członków

65

Rejon MSR Kraków

To tutaj w 2008 r. narodziła się i urzeczywistniła idea Męskiej Strony Rzeczywistości. Grupa facetów z WIO wraz z Ks. Jackiem WIOSNĄ Stryczkiem, podjęła pracę nad programem formacyjnym dla mężczyzn, tak aby umożliwić facetowi odnalezienie jego naturalnego miejsca w Kościele. Fromacja MSR realizuje się poprzez pogłębianie męskości w oparciu o wartości ewangeliczne. Narzędziem do pracy jest Kodeks Honorowy oparty na 4 wartościach (Siła, Odpowiedzialność, Mądrość, Honor), zaś pierwszymi poważnymi projektami organizowanym przez MSR stały się Służba Liturgiczna przy kościele św. Józefa oraz Ekstremalna Droga Krzyżowa.

Obecnie MSR Kraków pracuje w systemie komórkowym (znanym na Florydzie i w Mediolanie) oraz ma duży wpływ na rozwój MSR w nowych ośrodkach. Mentorzy MSR Kraków po wielu latach pracy nad sobą prowadzą lokalnych liderów MSR w innych miastach.

MSR Kraków organizuje EDK w Krakowie, jest zaangażowany w rozwój EDK na świecie, wspiera potrzebujących, organizuje szkolenia i wyjazdy dla ojców z dziećmi, tworzy wspólnie przedsięwzięcia biznesowe, organizuje Poligon Duchowości dla całego MSR oraz po prostu przyjaźni się ze sobą i spędza ze sobą wakacje:)